Cykloběžci proti drogám budou zítra ve Svitavách

12Črv2018

Zítra, ve středu 13. června 2018, dorazí na svitavské náměstí Celorepublikový Cyklo-běh, který upozorňuje na DROGOVOU NEGRAMOTNOST u mládeže a dětí a pomáhá zvýšit celospolečenskou aktivitu a zodpovědnost v přístupu k tomuto problému.  Návštěva Cyklo-běhu ve Svitavách je plánována mezi 14:30 a 15:30 na náměstí, kam dorazí cyklo-běžci, ale kde bude probíhat také osvěta, promítnou se videa s protidrogovou tématikou a pracovníci kampaně budou odpovídat na veškeré otázk týkající se této problematiky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na trase Cyklo-běhu proběhnou přednášky na téma 10 věcí, které by Tvoji přátelé měli vědět o drogách.
Ve všech navštívených městech proběhnou pouliční vzdělávací akce, kdy budou občanům měst rozdávány vzdělávací materiály a bude jim odpovídáno na otázky týkající se drog.

Slavnostní zahájení 16. ročníku Cyklo-běhu proběhlo v pondělí 11. června 2018 v Třinci za účasti stovek dětí a hostů. Další desítky mladých sportovců pak společně s cyklo-běžci odstartovali letošní turné. Celá akce bude zakončena v Praze v pátek 22. června 2018. Cyklo-běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. června.

Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu vede přes 40 měst Čech a Moravy. Celkem čítá 1200 kilometrů. Tým 8 - 10 cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 10 dní. Čeká na ně průměrná denní vzdálenost 120 kilometrů! V průběhu tohoto maratonu navštěvuje desetičlenný tým Cyklo-běhu představitele 40 měst a mluví s nimi o problematice drog a jejím řešení, které spočívá v prvé řadě ve zvýšené protidrogové osvětě v daném městě a jeho okolí.

Po celou dobu tohoto maratonu probíhají v ulicích navštívených měst INFORMAČNÍ PROTIDROGOVÉ KAMPANĚ. Občanům jsou zodpovídány jejich otázky a zároveň jsou rozdávány brožury a letáky o nebezpečí drog a jejich zdravotních a sociálních rizicích.

Celkem za 10 pracovních dní Cyklo-běhu vyškolí 10.000 dětí, ujedou 1200 km a navštíví 40 měst Čech a Moravy. To vše s cílem, upozornit na to, že vzdělávání o drogách je účinnou formou protidrogové prevence, které se ale stále nevěnuje dostatek pozornosti.

Lucie Macášková

Zdroj: tisková zpráva organizátorů