Potřebujete fotku na průkaz? Myslete na to včas!

05Črv2018

V letních měsících nás čeká několik změn, které ovlivní možnost získat rychle a pohodlně fotografii. V červnu ukončí činnost fotograf na náměstí, z úřadu bude ve stejné době odstraněn automat na fotografie (z důvodu zavádění digitalizace fotografií na řidičské průkazy). Proto se Městské informační centrum rozhodlo vyjít občanům vstříc a nabídnout v omezeném rozsahu tuto službu, a to od července. Kapacity jsou však omezené, a tak je důležité, aby občané mysleli na pořízení fotografie včas.


Fotograf Pavel Snoha se rozhodl ukončit svou činnost, a to na konci června. MIC myslí na občany, pro které není jednoduché zajet do okolních měst, a tak nabízí náhradu této služby v rámci stávajících kapacit, a to každé pondělí a středu od 9 do 11 hodin, za 4 průkazové fotky zaplatíte 150 Kč. Nejedná se o službu profesionálního fotografa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zároveň bychom chtěli upozornit všechny rodiče budoucích středoškoláků, jejichž děti budou potřebovat fotografie na průkazky na září, aby se snažili využít služeb pana Snohy v průběhu měsíce června. Vzhledem k omezené kapacitě MIC nebude možné v září vyhovět všem zájemcům, pokud zájem převýší možnosti.


Připomínáme, že ministerstvo dopravy zavádí od července digitalizované fotografie na řidičské průkazy. Využije fotografie z databáze občanských průkazů nebo pasů, případně úředník pří podání žádosti pořídí fotografii novou. Z úřadu bude na konci června odstraněný automat na pořízení fotografií.

Lucie Macášková