Milan Hnilička obdivoval svitavská sportoviště

05Dub2018

Svitavy dnes navštívil vládní zmocněnec pro sport a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička. Zástupci města mu představili podrobně místní koncepci sportu, systém financování a podpory práce s mládeží. Společně pak navštívili některá sportoviště.

Jak vnímáte sport a sportoviště ve Svitavách?
Do Svitav jsem jel s dobrými referencemi, které se mi potvrdily. Přístup města ke sportování dětí je fantastický, což se promítá i do stavu sportovišť. Město ke sportu přistupuje naprosto příkladně a jeho fungování zde přesně odpovídá tomu, jak bych si představoval, že by to mělo vypadat. Příkladná je podpora pracovníků s mládeží. Sportování ve Svitavách je pozitivně a systémově nastavené.


Co vás osobně zaujalo?
Zajímavé je, kolik sportovišť na tak malé město tady je a v jakém jsou stavu. Je vidět, že sportem se město dlouhodobě zaobírá. A to je něco, k čemu bych rád přispěl.


To rádi slyšíme a zároveň víme, že vždy je co zlepšovat. Máte pro nás nějaký podnět?
Zatím jsem viděl samé pozitivní věci. Byl mi představen i projekt bazénu s požadavkem na finanční pomoc od státu. S potřebou rekonstrukce bazénu souhlasím, přijde mi logická a nutná. Určitě je z mého pohledu potřeba provést rekonstrukci tak, aby bazén odpovídal moderním parametrům pro město, které je zároveň spádovou oblastí.

Fotografie z návštěvy najdete zde: https://www.zonerama.com/ProzijteSvitavy/Album/4229353


Lucie Macášková