Planeta Česko má předpremiéru v kině Vesmír!

23Úno2018

Film Jana Hoška a Mariána Poláka, rodáka z Opatova, má předpremiéru v našem kině. Autor má v plánu předpremiéru prvního celovečerního filmu o české přírodě pojmout jako kulturní dýchánek pro všechny generace. Zveme všechny příznivce krásné přírody i milovníky kultury do kina Vesmír! Předpremiéra se koná 23. února 2018.

Více informací se dozvíte z přiložené pozvánky autora a oficiálního textu distributora.


Milí přátelé filmu,

je mi milou ctí vás co nejsrdečněji pozvat v pátek 23. února od 18 hodin do prostor krásně zrekonstruovaného svitavského kina Vesmír na slavnostní předpremiéru našeho celovečerního dokumentu Planeta Česko. Budete tak mít možnost tento dlouho připravovaný film vidět celý měsíc před jeho pražskou premiérou a běžnou kinodistribucí. Film jsme sice natáčeli v mnoha koutech České republiky, ale poměrně dost záběrů vznikalo i nedaleko mého domova v blízkém Opatově. Všechny podvodní záběry ryb ve filmu jsou dílem svitavského rodáka Hugo Habrmana
a v terénu spolupracovali i místní ornitologové a ochránci přírody.

Kromě projekce filmu chceme celý večer pojmout jako takový malý kulturní dýchánek - otevřeme zde výstavu nádherných ilustrací zvířat mého milého kolegy a spolupracovníka Jana Hoška, doplněnou o mé fotografie z našich natáčení po svět. Zazpívá nám čím dál lepší sbor Syxtet a večer pak završíme večírkem v Tyjátru za energického rytmu ukulelí skvělé kapely S.U.E.
Přijďte se pobavit, vychutnat si naše zvířata a přírodu na velkém plátně s prostorovým zvu-
kem, nechat se třeba překvapit, že příroda je i na zdánlivě nehezkých místech a velké vzác-
nosti můžete najít i kousek za prahem vašich dveří. Vezměte svoje děti, ale i prarodiče, po
filmu se mohou vrátit domů a my ostatní se pak přesuneme do Tyjátru na muziku. Vstupenky budou k zakoupení v běžném předprodeji v pokladně kina Vesmír. Těším se na vás spolu
s organizátory z SKS a kolegy z filmového štábu!

Marián Polák, režisér filmu Planeta Česko


 

Planeta Česko /Oficiální text distributora/
Naše příroda je pestrá a krásná jako málokde na světě – stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě díky využití nejmodernějších technologií zblízka ukazuje fascinující dobrodružství zvířat a rostlin, které žijí kolem nás. Seznamte se s ledňáčkem, který při lovu střemhlav proráží vodní hladinu, vzácnými sysly hrajícími si na louce s dětmi, tetřevem tokajícím za úsvitu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpět nebo s užovkami v dramatickém zápasu s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte - divočina přitom začíná za vašimi dveřmi!

Česká republika, 2017 • 81 min • režie: Marián Polák

Předpremiéra 23.února 2018 od 18:00 hodin: kino Vesmír Svitavy

 

Vložila: Lucie Macášková