Republiková basketbalová špička ve Svitavách !

08Úno2018

O víkendu 17.-18. února se ve Svitavách odehraje FINAL 4 – finálová čtyřka nejlepších týmů soutěže o pohár Českého poháru basketbalistů.

 

Velký souboj mezi děčínskými Válečníky a pardubickou Beksou a neméně atraktivní duel svitavských Turů s lepším ze čtvrtfinálové dvojice Opava – Nymburk. Takové nasazení semifinálových soupeřů vypadlo z losu Hyundai FINAL 4 Českého poháru basketbalistů, který se uskutečnil v pražském sídle generálního partnera prestižního turnaje. Svitavští Tuři mají díky pořadatelství turnaje místo zajištěné.

Pro svitavské Tury nebyl los přívětivý - „Nejtěžší kombinace!“ zní ze šatny. V semifinále narazí na lepší ze čtvrtfinálové dvojice Nymburk - Opava. „Uvidíme, jestli se Opavě podaří malý sportovní zázrak a ve čtvrtfinálovém dvojutkání se pokusí přemoct nymburského hegemona. Ten teď zejména v Lize mistrů dokazuje své kvality, hraje super basket a jeho výsledky tomu odpovídají. Všichni asi tušíme, že nás v semifinále FINAL 4 čeká právě Nymburk,“ nechodí kolem horké kaše svitavský kouč Lubomír Růžička.

"Jako kapitán týmu můžu mluvit za naší šatnu. V Českém poháru se musí porazit každý, ale nám dnes byla přidělena ta nejtěžší kombinace. Zbylé týmy jsme aspoň jednou v sezoně doma porazili - Pardubice, Děčín a Opavu. Samozřejmě, že Opava může ještě přes Nymburk přejít, ale šance je podle mého názoru nulová. Rád bych se mýlil," hodnotí pivot Jirka Jelínek.

Program Hyundai FINAL4:

17. 2. 2018  15:00 
BK JIP Pardubice - BK Armex Děčín

17. 2. 2018  18:00 
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK Opava/Basketball Nymburk

18. 2. 2018  14:00 
Zápas o 3. místo

18. 2. 2018  17:30 
Finále

www.final4.cz


Text: Milan Stechura, Zuzana Štěpánková