Taxík Maxík vyjede i ve Svitavách

06Pro2017

Taxík Maxík je společným projektem Konta Bariéry Nadace Charty 77 a Lékárny Dr. Max v rámci aktivit SenSen – Senzační senioři a od druhé poloviny prosince 2017 bude jezdit i ve Svitavách a zajišťovat dopravu seniorům a osobám se zdravotním postižením. V prostorách Staroměstské radnice v Praze 4. prosince převzal slavnostně klíče od minibusu Ford Tourneo Custom starosta města David Šimek.

Taxík Maxík poprvé vyjel v roce 2015 v Prachaticích a Liberci, v roce 2016 v Kutné Hoře, v Praze 5 a v Ústí nad Orlicí. Díky aktivitám Klubu seniorů a jejich zapojení do SenSen -Senzační senioři se Svitavy staly jedním ze tří měst, kam letos Taxík Maxík putoval. Dalšími městy jsou Most a Benešov.

Ve Svitavách bude Taxík Maxík provozovat Středisko sociálních služeb Salvia, které má s dopravní službou dlouholeté zkušenosti.

Taxík Maxík bude jezdit na základě předem objednaných jízd v pondělí – pátek od 6:00 do 18:00 hodin. Jízdu je třeba den předem objednat (osobně, telefonicky, či písemně) v čase od 8:00 do 14:00 hodin.

Cena jízdy je 30 Kč / jedna jízda / osoba. Pokud pojedou z Domu s pečovatelskou službou nejméně dva senioři, je cena jedné jízdy 20 Kč. Mimo město Svitavy je cena jedné jízdy 7 Kč / km.

Šárka Řehořová

 

 

Zuzana Pustinová