Další obchůdek ADRY otevřen

13Zář2017

V úterý 12. září byl v 11 hodin dopoledne slavnostně otevřen svitavský Charitativní obchůdek, který patří pod DC ADRA Havířov. Vzhledem k tomu, že havířovská pobočka se zabývá projekty na Zakarpatské Ukrajině, tento obchůdek bude přispívat svými výnosy na tento projekt.

Pozvání přijal starosta města Svitavy David Šimek, za zřizovatele Čestmír Šťovíček, za dozorčí radu ADRY Stanislav Staněk, za DC ADRA Havířov, pod které obchůdek patří, zástupce vedoucí Karel Folwarczny a vedoucí obchůdků Marcela Holková. Všichni se k otevření pochvalně vyjádřili a shodli se, že pomáhat v tomto směru je záslužná činnost. Za účasti médií byla slavnostně přestřihnuta páska a na svitavském náměstí Míru obchůdek zahájil svou činnost.

Systém Charitativních obchůdků je v tom, že občané města a okolí přinesou již nepotřebné, ale ještě zachovalé a použitelné oděvy, domácí potřeby, hračky, záclony, nebo nabídnou i vyřazený ještě zachovalý nábytek. To vše se v obchůdku prodá za velmi nízké ceny. Zákazníci obchůdků jsou buď sociálně potřební, matky samoživitelky, sběratelé, ale rádi je navštěvují i střední vrstvy obyvatel, protože ví, že se tam dá koupit mnoho hezkých věcí. Jak se říká mnoho muziky za málo peněz. Obchůdky nemají tržby, ale sbírky. Peníze se pak používají na dané dobrovolnické projekty ve městě. DC ADRA Havířov má ve svém okolí otevřeno již pět takovýchto obchůdků a jejich výtěžky přispívají na 400 dobrovolníků v daných lokalitách. Svitavský je prvotina, která bude přispívat na zahraniční ukrajinské projekty.

Přejeme obchůdku mnoho spokojených zákazníků, mnoho hezkého zboží, které ještě poslouží potřebným a mnoho penízků, které pomohou zmírnit utrpení dětí, ale i dospělých na Ukrajině.


Marcela Holková, ADRA

 

Zuzana Pustinová

Fota: archiv ADRY, Petr Šmerda, Zuzana Pustinová

Datum: 12.9.2017

Fotogalerie