Regionální turnaj v rybolovu na Rosničce

11Črvc2017

První červencovou sobotu pořádali svitavští rybáři na rybníku Rosnička třetí kolo již sedmého ročníku regionálního turnaje v rybolovu. Regionální turnaj je dlouhodobá týmová soutěž šesti místních organizací ČRS a MRS, který je rozdělen do šesti kol – každá MO organizuje jedno kolo na své „domácí“ vodě. V týmu je vždy pět lovců, přičemž každý chytá na jeden prut, a to na plavanou, položenou nebo feeder. Šestý člen (vedoucí) je pak losem přidělen jako rozhodčí k jinému týmu. Ulovené ryby se vždy vrací vodě.

V den konání závodů byly ryby při chuti, o čemž svědčí i skutečnost, že se na břeh podívalo 443 kusů o celkové míře 14102 cm (loni 394 ks, 12957 cm). I přes vyšší rybí apetit se domácí kolo nepovedlo svitavákům - po prvním místě z minulého kola v Lanškrouně zůstali na domácí vodě poslední a průběžně jim tak po třetím kole patří čtvrtá pozice. Doufejme, že se jim ve druhé polovině turnaje bude dařit minimálně stejně dobře, jako loni. Výsledky třetího kola:

1. MO Lanškroun (4090 bodů)
2. MO Jimramov (2324 bodů)
3. MO Litomyšl (2114 bodů)
4. MO Bystřice nad Pernštejnem (2102 bodů)
5. MO Česká Třebová (1968 bodů)
6. MO Svitavy (1504 bodů)

Nejdelší rybu ulovil pan Jiří Daňsa z MO Litomyšl a to kapra s mírou 90 cm. Nejúspěšnější rybář byl z Lanškrouna a stal se jím pan Tomáš Otradovský s celkovým počtem 1206 bodů (40 kusů).

Svitavské barvy hájili Fanda Kyselý (vedoucí týmu, rozhodčí), Robert Drmola, Míra Vrbas, Vláďa Velfl, Milan Hřebíček a Petr Hynek. Děkujeme všem sponzorům za věcné ceny, všem závodníkům za dobrou náladu a předvedené výkony a hlavně realizačnímu týmu kolem Petra Ficka, který se staral o ukojení hladu a žízně všech - závodníků i organizátorů.

Petrův zdar!
Petr Ficek

Petr Šmerda