Mentorská asistence před Vánocemi trochu jinak

Týdny plynou jako voda v řece a opět se nacházíme v adventním období, v čase, kdy se každý z nás připravuje na nejočekávanější svátky roku, Vánoce. Vyrábíme vánoční výzdobu, pečeme vánoční cukroví, potíme se při vánočním úklidu a snažíme se, aby byl ten den s velkým D, který se tak neúprosně blíží, připraven na 100% a se vší parádou. Stejně tak, i my jsme se na mentorské asistenci ladili na vánoční vlnu plnou klidu, pohody, zábavy a radosti ze společně prožitých chvil.
Dne 14. 12. 2016 se v prostorách dvou učeben v multikulturním centru Fabrika uskutečnila pro děti mimořádná akce s vánoční tématikou. Celkem na děti a jejich mentory čekaly čtyři stanoviště s úkoly, které měly společně plnit. Nejdříve musely dvojice dofoukat míček skrze slalom a překážky do daného cíle. Dále postoupily k dílničce, kde měly za úkol vyrobit papírový vánoční stromeček, který si mohly děti poté odnést domů a vyzdobit si tak svůj pokojíček nebo jimi udělat radost rodičům. Na třetím stanovišti se dostaly dvojice do pohádkové říše, kde spojovaly pohádkové postavičky podle příběhů, ve kterých se objevují a následně je skládaly podle abecedy. Na posledním stanovišti s názvem „Chvilka poezie“ na základě vylosovaných slov skládaly tematickou básničku.
Aby atmosféra byla dokonalá, v jedné z učeben jsme na pozadí pouštěli vánoční koledy. Chodbou zněl dětský smích a nechybělo ani stoprocentní soustředění, které na dvojicích bylo jednoznačně vidět, při tvořivých aktivitách. Děti i mentoři byli velmi šikovní, protože všichni všechna stanoviště úspěšně zdolali. S úsměvem na tváři si po dokončení úkolů, účastníci přicházeli pro sladkou a plně zaslouženou odměnu.
Po celý den jsme si mohli všímat všech výhod, které mentorský vztah dětem přináší. Mentoři své svěřence podporovali, v jednotlivých disciplínách jim fandili, podávali pomocnou ruku a dodávali sebedůvěru, když bylo potřeba a to přátelským způsobem. Děti se svým starším kamarádům odvděčovaly úsměvem, respektem a viditelnou spokojeností.
Tímto bychom Vám chtěli za mentorkou asistenci popřát krásné prožití svátků vánočních a šťastný vstup do nového roku 2017. Ať se všichni zase sejdeme, plní síly a elánu. Děkujeme, že jste s námi.

Zpracovala: Silvie Bělehrádková, průvodce mentoru - Bonanza Vendolí, z.ú.

Fotogalerie