Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 20.02.13
Otázka:
Dobrý den,

chci vědět, proč se na svitavském masopustu neúčastnily tradiční "Masky z Vortové" a byly nahrazeny pouličním divadlem z Českých Budějovic.

Děkuji

Petr Bilina
Odpověď:

Dobrý den,

masopust se ve Svitavách letos konal už po desáté. Dříve byl pokaždé v režii masek a muzikantů z Vortové. Když jsme s nimi před mnoha lety začínali, také to byla "sázka do loterie" - nikdo je neznal. A tak jsme se po mnoha letech rozhodli, že zkusíme změnu - masopust jako divadlo kombinované s místními muzikanty. Podle ohlasů obyvatel Svitav to zatím vypadá, že střední a starší generaci se více líbili Vortováci, mladé rodiny s dětmi zaujalo víc divadlo Kvelb.

Blanka Čuhelová, cuhelova[zavinac]muzeum.svitavy[tecka]cz  

 
Příspěvek ze dne: 16.02.13
Otázka:
Dobrý den,

1) cca před měsícem, jsem na tomto fóru přednesl svůj dotaz, ohledně koordinátorů prevence kriminality. Dosud jsem zde nedostal odpověď. Proč?

2) Chci vědět, kdo je paní Alice Štrajtová-Štefková, jakou má přesně kvalifikaci a praxi, jaké jazykové schopnosti, jaká je přesně její pracovní náplň a dosavadní výsledky práce. Dále chci vědět, na základě jakého výběrového řízení byl její post obsazen, jaký má přesně plat a kde sídlí.

Děkuji za odpověď

Petr Bilina
Odpověď:

Vážený pane Bilino,

na první dotaz naleznete odpověď v minulém příspěvku. Ohledně druhého Vám mohu sdělit pouze, že Mgr. Alice Štrajtová - Štefková není zaměstnancem města Svitavy, pracuje u obchodní společnosti SPORTES Svitavy s. r. o., která má sídlo Riegrova 2098/5.

S pozdravem Ing. Zuzana Pustinová, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 27.01.13
Otázka:
Dobrý den, začal jsem na území Svitav potkávat lidi, označené jako "koordinátor prevence kriminality". Chci vědět, kdo a jak tyto lidi platí, jaká je jejich pracovní náplň, kdy, kým a jak proběhlo výběrové řízení na obsazení těchto postů.
Odpověď:

Vážený pane Bilino,

odpověď na Vaši otázku naleznete v níže uvedeném článku (zveřejněném 6.2. na webových stránkách města) koordinátora prevence kriminality PhDr. Ericha Stündla o projektech:

Projekt: Svitavy - asistent prevence kriminality - 2013

Cílem dílčího projektu Svitavy - Asistent prevence kriminality – 2013 je snížení počtu spáchaných trestných činů, přestupků a společensky nežádoucích projevů jednání zejména v sociálně vyloučených lokalitách, zajištění vymahatelnosti práva, prevence sousedských sporů, bagatelní a latentní protiprávní činnosti. Záměrem projektu je řešení situace v rámci sociálně vyloučených lokalit a současně změna negativního pohledu majoritní společnosti na osoby sociálně vyloučené, osoby z etnických skupin nebo odlišného multikulturního prostředí.
Asistent prevence kriminality bude vybrán z obyvatel sociálně vyloučené lokality (výjimečně mimo ni pokud prokáže schopnost komunikace s cílovou skupinou), má v ní neformální autoritu a přehled o vnitřním dění a je zaměstnán u obecní policie, která jej řídí a kontroluje. Ve Svitavách se bude jednat pro rok 2013 o práci 1 asistenta. Asistent je zaměstnancem samosprávy zařazeným v obecní policii ve smyslu zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů. Asistent není strážníkem ani čekatelem, ale plní úkoly, které nejsou dle zákona o obecní policii svěřeny výhradně strážníku nebo čekateli, zejména se: podílí na prevenci kriminality v obci; přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku; provádí dohled nad dodržováním čistoty na veřejných prostranstvích v obci. Při své činnosti je Asistent podřízen konkrétnímu strážníkovi – mentorovi, se kterým pracuje v úzké součinnosti.

S pozdravem Ing.Zuzana Pustinová, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 30.01.13
Otázka:
Přeji všem dobrý den. Usedám k e-mailu přece jeno trochu s nechutí. Internetové stránky města prohlížím naprosto pravidelně, ale obrazně řečeno je stále "na jedno brdo". Ale co mne vskutku naprosto zaráží, že na stránkách nejsou zveřejněny presidentské volby - přesněji řečeno - jejich 2. kolo. Víte vůbec, že malé obce jsou daleko a daleko před vámi ? Přesvědčete se sai, že na př. malá obec Křetín má výsledky 2. kola presidentské volby ve svém malém obvodu. Co vy na to ? Opět výmluva ?
Odpověď:

Dobrý den, pane Šíšo,

doporučila bych Vám, abyste stránkám města příště věnoval větší pozornost. Pokud byste tak učinil, všiml byste si, že článek ke druhému kolu volby prezidenta byl zveřejněn 28. ledna - aktualita momentálně pod číslem 2 nahoře v měniči - a objevíte ji tím pádem i dole pod měničem.

Můžete blíže specifikovat v čem spatřujete "výmluvy"?

Pokud máte nějaký návrh na vylepšení v aktualitách, aby nebyly podle Vás "na jedno brdo", ráda ho přivítám. 

S pozdravem a přáním pěkného dne

Ing. Zuzana Pustinová, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 29.01.13
Otázka:
Dobrý den,
chválím snahu o bezbariérové město, která ale bohužel naráží na sobectví a pohodlnost motoristů, kteří parkují u chodníků právě před nájezdy, takže je nelze použít pro nájezd/sjezd na/z chodníku. Např. na ulici Marie Pujmanové je to denní jev, přímo pod kamerou městské policie.
Může s tím MP něco dělat? Je to upravené vyhláškou, nebo musíme spoléhat pouze na slušnost ostatních?
Díky za informaci.

Luboš Branda
Odpověď:

Dobrý den,

na celé město má MP jednu hlídku strážníků. Strážníci, kromě široké škály jiných úkolů, projednávají přestupky v souvislosti se zákazy stání a zastavení. Na konkrétní lokalitu je upozorněn "rajonista", který provede zvýšenou kontrolní činnost. Na Vámi zmíněném místě také byla řešena řada řidičů za přestupky proti bezpečnosti a plynulosti v dopravě. Na druhé straně je to i o slušnosti ostatních účastníků silničního provozu, bydlících ve stejné lokalitě. 

Děkuji za podnět

Karel Čupr, velitel MP, karel.cupr[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27