Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 14.08.15
Otázka:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda město neuvažuje o vyšším zabezpečení křižovatky za železničním přejezdem u bývalých jatek na Olomoucké ulici. Dopravní nehody jsou tam dost časté. Auta jedoucí od Koclířova směr vlakové nádraží a zpět jezdí jako po hlavní. Nevím, zda je málo viditelné označení vedlejší silnice. Jsem místní a jezdím tudy do práce. Takže se nedokážu vžít do situace "přespolního" řidiče, který vidí širokou silnici. Ale tento týden je to druhá autonehoda a každou chvíli je tam vidět stopy kolize...prozatím šlo pouze o lehčí zranění a pomačkané plechy...ale dle mého názoru by bylo vhodné se zamyslet nad tím, zda neposílit označení vedlejších silnic. Když jezdím po hlavní, automaticky přibržďuji, jelikož očekávám nebezpečí v podobě řítícího se vozidla po vedlejší od Koclířova. A druhá spíše technická poznámka...možná je to v plánu a tudíž bezpředmětné...ale když jedu po hlavní silnici ze Svitav směr Moravská Třebová a odbočím směr Průmyslová ulice, chybí označení začátku obce. Děkuji Vám za Vaši odpověď a přeji pěkný den. Schwarzkopfová
Odpověď:

Dobrý den,

děkuji Vám za upozornění. Tímto problémem se již zabýváme a po dohovoru s Policií ČR navrhujeme značky upozorňující řidiče na nutnost dát přednost v jízdě (P4) umístit na reflexní podklad. Zároveň bude obnoveno vodorovné dopravní značení "Příčná čára souvislá" (V5).

Označení začátku a konce obce na ulici Průmyslová si vynutila změna v dopravním značení na silnici I/34, kde bylo posunuto značení ve směru do obce. Potřebné značení je již objednáno. S realizací počítáme, s ohledem na dobu potřebnou k dodání dopravních značek, v průběhu září.

S pozdravem

Ing.Miroslav Doseděl, vedoucí odboru dopravy, miroslav.dosedel[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 28.07.15
Otázka:
Dobrý den, chci se zeptat kdy si mohu dojít pro řidičský průkaz.Předem děkuji za odpověđ
Odpověď:
Dobrý den, pane Mazale,
nejprve se omlouvám, že odpovídám až nyní - měla jsem dovolenou. Co se týká dotazu, budete mít v tuto chvíli odpověď z odboru dopravy, ale přesto odpovím. Možná se bude odpověď hodit i jiným.
Zákonem daná lhůta pro vydání řidičského průkazu je 20 dnů v případě výměny řidičského průkazu a pro první podání žádosti o ŘP vždy.
Jste-li již držitelem ŘP, a jedná se pouze o výměnu, lze také žádat ve lhůtě kratší a řidičský průkaz bude vydán do 5 pracovních dnů po úhradě správního poplatku 500 Kč.

V případě dalších dotazů prosím kontaktujte: Petru Ondříčkovou (tel.: 461 550 476) nebo Věru Navrátilovou (Tel: 461 550 473), také se můžete informovat na internetu, či osobně v úřední dny:
Po,St  7:15 - 11:45  12:30-17:00
Čt 7:00 - 11:30
 7:00 - 11:30 pouze objednání přes internet: Objednejte se


S pozdravem

Zuzana Pustinová, tisková mluvčí, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Příspěvek ze dne: 08.06.15
Otázka:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, proč se ve školkách ruší kuchyně ?????
Dozvěděla jsem se, že se budou dětem obědy dovážet z Lanškrounské jídelny a už teď jsem slyšela od některých maminek negativní ohlasy na jídla, které se dětem dováží.
Myslým si, že jídla které se vaří pro děti ve školních jídelnách, se nemůžou srovnávat s těmi, které se vaří dětem přímo ve školkách.
Mě osobně se to vůbec nelíbí a nechápu, kde se vzal takový nápad. A jestli to bylo z ekonomického hlediska, tak proč jsme o tom jako rodiče nebyli informovaní předem?!?!? Já bych třeba radši za jídlo ve školce připlatila.
Martina Hlaváčková
Odpověď:

Vážená paní Hlaváčková,

máte pravdu, od nového školního roku se budou obědy i svačinky do MŠ v ulici Marie Majerové dovážet z IŠJ v ulici Milady Horákové. Toto zařízení je zřizované městem a je plně vybavené moderními technologiemi pro přípravu stravy dětí v MŠ a již se osvědčilo při stravování dětí v  odloučených pracovištích MŠ v ulici Purkyňova (2 roky) a na Svitavském stadionu (1 rok). Rovněž je strava dva roky dovážena i do MŠ v Lánech (ul. Úvoz)  a za celou tu dobu jsme nezaznamenali jedinou stížnost. Naopak máme kladné ohlasy na skutečnost, že IŠJ je schopna vařit i různé diety, byť třeba pro jediného strávníka. O záměru změny způsobu výroby stravy pro děti v MŠ byli rodiče vždy v dostatečném předstihu informováni. Při rozhodování o změnách ve stravování v některých MŠ samozřejmě hrálo a hraje významnou úlohu ekonomické hledisko. Stále se stupňující legislativní nároky na hygienické, stavební a technologické podmínky pro školní kuchyně znamenají neúměrné nároky na rozpočet města v řádech milionů korun. Proto je logické využívat dostatečné kapacity IŠJ. Věřím, že Vaše počáteční nedůvěra přejde ve spokojenost, tak jako tomu bylo před několika lety, když jsme tento systém zaváděli u jiných mateřských škol.

Mgr. Jiří Petr, vedoucí odboru školství a kultury, jiri.petr[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 14.06.15
Otázka:
Zdravím. Rád bych se dozvěděl, kde přesně a kde všude jsou v současné době rozmístěny kamery města svitavy,popř.policie ČR. Odkaz s mapou rozmístění jsem nenalezl, nevím, jak je to v naší republice, ale myslím si, že pokud je věc ve vlastnictví státu a zaplatí za ni občané, byť třeba jen částečně, mají právo se dozvědět, a to velice přesně, za co jsou "jejich" peníze utráceny. Nemám v plánu tropit nějaké hloupoti, pouze bych rád věděl, kde všude jsem sledován,zaznamenáván ukládán a pokud možno, na jak dlouho.
Děkuji.
Odpověď:
Vážený pane,
zakreslení jednotlivých kamer, co vše umí a kam se všude může"dívat" je vzhledem k místním poměrům každé kamery nevypovídající. MKDS ve Svitavách zahrnuje 3 kamery na náměstí, 3 kamery na sídlišti v Lánech a po jedné kameře na ulici Purkyňova a Dimitrovova (autobusové nádraží). Dále jsou na monitorovací místa  svedeny webové kamery např. z úřadů,  nádraží, hřiště aj.  - řádově do 30 kamer. Město také v některých místech operativně používá fotopasti, zejména v oblasti životního prostředí a vandalství. Kde mají kamery operativci PČR, Vám patrně nesdělí. Vzhledem k Vašemu zájmu není problém Vám vše ukázat, neděláme žádné tajnosti. Zastupitelstvo města je o kamerovém systému informováno pravidelně ve zprávách o bezpečnosti (zpravidla v březnu každého roku). Zprávy o bezpečnosti za uplynulé roky lze nalézt na webu města:
Svitavy.cz > Úřad > Bezpečnost > Městská policie > Základní informace

Také děkuji za zájem.

Bc. Karel Čupr, velitel MP, karel.cupr[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Příspěvek ze dne: 27.05.15
Otázka:
Dobrý den, mám takový dotaz. Jak je možne že cele svitavy mají už minimalně dvakrat posekanou trávu a jediné sídliště pod vlakovým nádražim není ani jednou, máme tu trávu skoro po kolena.Mám malého psa který se nemúže ani vyvenčit,aby jsme nemuseli chodit někam kde je nějaky kousek trávy vyšlapany a nebyli jsme samé klíště. Prosím o odpověd proč se v této časti města od jara nesekalo!. Děkuji Zatočilová
Odpověď:

Dobrý den, paní Zatočilová,

chápu, že je vysoká tráva problém, ale není jen problémem sídliště u nádraží. My jsme všechny plochy ve Svitavách (kromě prostranství u Fabriky) zatím sekali jen jednou. Všechny travnaté plochy v naší správě jsou podle svého významu a využití rozděleny do pěti intenzitních tříd (IT) údržby, kdy I. IT se kosí nejčastěji (cca 4 – 5 x ročně) a V. IT se udržuje pouze jednou ročně. Průběh sekání se řídí právě intenzitními třídami.

Sídliště u nádraží, stejně jako ostatní sídliště, jsou zařazené do II. IT a provádí se na nich tři seče za rok. První seč ve II. IT začala 13. května a do dnešního dne jsme posekali a uklidili trávu ze 14,5 ha. Do sekání máme nasazené všechny stroje a všechny vhodné a proškolené zaměstnance. Kvůli minimalizaci přejezdů, a s tím vznikajících prostojů, se snažíme při kosení postupovat systematicky a kosíme postupně na sebe navazující plochy. V tuto chvíli kosení probíhá na sídlišti Felberova a v okolí vlakového nádraží. V průběhu května a června však roste tráva nejintenzivněji a proto se stává, že na některých místech dosahuje tráva při kosení výšky i 70 cm. Děláme však všechno pro to, abychom kosení zvládli v co možná nejkratším termínu.

Při současné rychlosti postupu prací (cca 6 200 m2 denně) by se mělo na sídliště u nádraží dostat asi v pondělí 1. června. Každý rok začínáme sekat přibližně ve stejnou dobu a tou je přelom dubna a května. Začínat dříve v letošním roce nemělo smysl, protože vzhledem k chladnému počasí tráva nebyla narostlá. S kosením jsme proto letos začali 4. května.

 Mrzí mne, že Vám nemůžu podat příznivější zprávu.

 S pozdravem

 Radim Klíč, radim.klic[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27