Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 08.10.15
Otázka:
tak velmi jsme oceňovali, že na stadiónu je inline dráha, ale...přes zákaz vstupu pséčkařů, tak tam chodí..., nepozorní rodiče s dětma se motají bruslařům do cesty, děti jezdí do protisměru, zpoza keře se vynoří (tam není do zatáčky vidět - takže ostříhat keř). jsou zde neustále konfliktní situace! je jasné, že bruslař není schopen zabrzdit na místě a je to z rekreačních sportů sport nejrizikovější (nejvíce úrazů). přesto žádná kontrola ani ze strany MěP, prostě nic...ohrožení zdraví je poměrně velký impuls k řešení! to, že odpovědní lidé nejezdili nikdy na bruslích, neznamená, že není problém... ach joo, zase projekt, kterej není zcela dotažen, kontrolován, realizován....a tak je to se vším...
Odpověď:

Dobrý den,

za společnost SPORTES si vážím Vašeho pohledu a velice rád se k této, mezi lidmi často diskutované, problematice vyjádřím. Stadion a jeho součást - inline dráhu - vnímáme jako otevřený volnočasový areál, kde se jednotlivé zájmové skupiny sportovců a nesportovců realizují a měli by se i respektovat v zónách pro jejich aktivity vymezených. V otázce pejskařů máte naprostou pravdu a naši zaměstnanci i městská policie se opakovaně znovu zaměří na tento problém, kde předpokládáme i aktivitu občanů. Je nutné spoluobčany na zákaz upozorňovat, nebát se jim to vytknout, případně zavolat městskou policii. V otázce bezpečnosti inline dráhy s Vámi nesouhlasím, protože my zde nechceme tvořit uzavřené, dozorované sportoviště, které bude někdo kontrolovat, něco regulovat a někoho postihovat. Jednotlivé zájmové skupiny (bruslaři, cyklisté či pěší)  se musí ve svých aktivitách respektovat, a to je na účastnících samotných. Ano, máme stejně jako Vy obavy z konfliktních situací, máme velké obavy z ohrožení zdraví, ale to je o ukázněnosti uživatelů a není to o budování kamerových systémů, o budování dozorujícího personálu. Správce tohoto nádherného areálu se každý den snaží o vytvoření ideálních podmínek pro seberealizaci občanů a věříme, že většina návštěvníků stadiónu se adekvátně v tomto prostoru chová a pohybuje.

Ing. Jaroslav Kytýr, jednatel SPORTES Svitavy s.r.o., jaroslav.kytyr[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 06.10.15
Otázka:
Přeji dobrý den,
mohli byste mi prosím sdělit, co znamenají symboly ležícího půlměsíce a šestihranné hvězdy na věži opravované staré radnice?
Odpověď:
Vážený pane Šíšo,
jediným pramenem, ve kterém jsme objevili zmínku o uváděných symbolech, jsou pověsti od zdejšího německého historika T. Rausesteina Geschichte der Stadt Zwittau und Umgebung (nachází se ve sbírkové knihovně svitavského muzea). Některé ze zkazek a pověstí týkajících se našeho regionu od Rausensteina a dalších německých autorů přeložila a přebásnila historička Drahomíra Šustrová a v roce 1996 vydalo útlou publikaci pod názvem Svitavské pověsti naše muzeum (v pokladně muzea jich je ještě několik kousků k dostání). Podle těchto pověstí se půlměsíc a hvězda vztahují ke konci 17. století a nájezdům Turků na Slovensko a Moravu. Údajně pronikli i do Svitav a město pak oslavilo konec jejich expanze právě oním půlměsícem a hvězdou. Tolik pověsti - jak to bylo doopravdy, se už možná nikdy nedovíme.

Mgr. Blanka Čuhelová, ředitelka Muzea a galerie ve Svitavách, cuhelova[zavinac]muzeum.svitavy[tecka]cz 
Příspěvek ze dne: 27.09.15
Otázka:
Dobrý den.
Dnes (27.9.2015) měla být komentovaná procházka po starém svitavském hřbitově "OSOBNOSTI SVITAVSKÉ HISTORIE" s Radoslavem Fikejzem.
V 18 hodin se na hřbitově sešlo několik obyvatel města, kteří čekali na avizovanou akci. Ale bohužel se pan Fikejz nedostavil.
Později jsem zjistil na internetových stránkách města Svitavy (po trochu delším hledání)v aktualitách, že akce byla zrušena z důvodu onemocnění pana Fikejze.
Problém ale byl v tom, že tato informace o zrušení akce byla sdělena pouze upozorněním na konci aktuality "Dny evropského dědictví" v archivu aktualit už ze dne 11.9.2015. Jednak bych předpokládal, že informace o zrušení bude zveřejněna v samostatné aktualitě a ve dnech blíže k plánovanému termínu akce (a ne 16 dní dopředu) a také by bylo vhodné, kdyby oznámení proběhlo i jinou formou, než jen na stránkách města v aktualitách (a to ještě ne úplně šťastně. Ne každý má možnost přístupu na internet nebo prostě na internetu neumí. Vhodné by bylo např. nějaké oznámení na hřbitově - stačila by jednoduchá zpráva vyvěšená na bráně hřbitova, na nástěnce na hřbitově,... nebo popř. by někdo z muzea mohl na hřbitov v 18 hodin zajít a čekajícím lidem sdělit, že se akce nekoná.

Děkuji za vyjádření Slouka.
Odpověď:
Dobrý den, pane Slouko,
máte samozřejmě pravdu. Na naši omluvu -  když jsme pochopili, že pan R. Fikejz nebude schopen přednášku absolvovat, snažili jsme se dostat k lidem informace na poslední chvíli všemožným způsobem. Opravdu těsně před tiskem jsme dodali informaci do říjnového Našeho města, omluva byla zveřejněna v místní televizi, v pardubickém rozhlase, na webu města, na Facebooku města i muzea. Ale ten nejstarší a nejjednodušší informační kanál - cedule v místě konání - nás nenapadl... Je mi to líto, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí. Ještě jednou se omlouvám všem, ke kterým se informace o zrušení přednášky nedostala a slibuji, že o jejím náhradním termínu budete včas a dostatečně informováni. Teď jen přejme panu Radoslavu Fikejzovi brzké uzdravení.  

Mgr. Blanka Čuhelová, ředitelka Muzea a galerie veSvitavách, cuhelova[zavinac]muzeum.svitavy[tecka]cz

Vážený pane Slouko,
i já se připojím k omluvě. Mě se týká ta výtka ohledně aktualit. Máte pravdu, že aktualita byla vystavena dříve, než obvykle. Většinou dávám akce tak týden dopředu. Dny evropského dědictví je celorepubliková akce, proto jsem ji zveřejnila dříve a možná trochu nešťastně jsem zprávu o zrušení akce na hřbitově vložila do původní zprávy. Příště to vyřeším jinak.

Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Příspěvek ze dne: 16.09.15
Otázka:
Dobrý den, zaujal mě způsob řešení pro průjezdnost Lačnovem.
Neuvažujete náhodou také o umístění stejné dopravní značky Transit Brno i pro sjezd od Litomyšle ze silnice R35 na silnici č. 366 před Mikulčí. Udělali by jste pro bydlící okolo silnice č.366 skutečně dobrý skutek.
Nebo plánujete i opravu silnice č.366 a až to nebude jízda kolejištěm, tak se o tom bude jednat.
Je mi skutečně úsměvno, když na příjezdové komunikaci k zahrádkám u Langrova lesa je značka upozorňující na nerovnost komunikace - příčná stružka nebo hrbol. To by pak na úseku od kolejí až po křižovatku u vily MÚ muselo být umístěno obdobných značek - no schválně "Kolik" ?

S pozdravem    Ing. Z. Rejent, Pražská 39 Svitavy
Odpověď:
Dobrý den, pane inženýre,
o Vašich návrzích uvažujeme a jsou už ve stadiu projednávání. Možnost omezit průjezdnost tranzitní dopravy na silnici II/366 je v současné době projednáváno s policií, krajským úřadem a jednotlivými obcemi. Budou se muset provést odborná posouzení, protože tato změna by v případě realizace převedla veškerou tranzitní dopravu na křižovatku u Koclířova. O výsledcích jednání budeme veřejnost informovat.  
Oprava povrchu ulic Poličská a Sokolovská je zařazena do plánu investic kraje a bude provedena v příštím roce.

S pozdravem

Ing.Miroslav DOSEDĚL, vedoucí odboru dopravy, miroslav.dosedel[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 08.09.15
Otázka:
Přeji dobrý den,
velmi by mne zajímalo, odkud k nám na naši pouť zavítala kapela a hrála na náměstí a  v pochodové formaci ve starých uniformách.
Děkuji za odpověď
Odpověď:
Dobrý den, pane Šíšo,
kapela byla součástí celého historického programu, který nám, jako již tradičně na pouť, zajišťoval Radim Dufek z brněnské Umělecké agentury Rex. Mimo program na náměstí organizovali i v sobotu pietní obřad na svitavském hřbitově - slavnostní otevření zrekonstruovaného protestantského hřbitova a pomníku obětem války roku 1866.
P. S. Konkrétně to byl 6. prapor polních myslivců z Náchoda.

S pozdravem
Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí města, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27