Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 21.08.17
Otázka:
Dobrý den, včera jsem šel prožít Svitavy do parku patriotů. Byl jsem vedle z toho jak to tam vypadalo. Považoval jsem toto místo jako kam bych vzal návštěvu, na jaře to tam tak vypadalo. Kontrastuje to s perfektně udržovaným Stadionem. Zajímalo by mě, která firma dělala 2. etapu, kdo to kontroloval a cenu za dílo. Dále kdo byl odpovědný za údržbu po díle. Myslím, že i technologicky vše není v poř. (viz zakúrovaný prostor. Díky za brzkou odpověď.
Odpověď:
Dobré odpoledne, Karle,

park Patriotů nebude nikdy udržován na úrovni Svitavského stadionu, všechny travnaté plochy budou sečeny pouze 2x ročně. Zmiňovanou plochu osázela firma Ing. Břeňová, práci jsem přebíral já, byla odvedena v dobré kvalitě. Pro první vegetační rok bylo nutné nechat uzrát a vysemenit všechny druhy trávy a bylinek, které byly v osevní směsi obsaženy. Vysemenění již proběhlo a během týdne bude travní porost pokosen. V příštím roce bude nádrž i kopec v parku kosen 2x ročně ve stejném režimu, jako ostatní travnaté plochy parku Patriotů, údržbu bude zajišťovat Sportes Svitavy s.r.o.

Cena všech služeb firmy Ing. Břeňová byla 437 tis. Kč včetně DPH, větší část z ní však byla vynaložena na osázení keři pod vedením vysokého napětí, na výsadbu odrostků a na oplocenku nad Vodárenským lesem.

S pozdravem
Ing. Břetislav Vévoda, vedoucí projektu, bretislav.vevoda[zavinac]svitavy[tecka]cz


 
Příspěvek ze dne: 21.08.17
Otázka:
Dobrý den, zajímalo by mne, jak jsou organisovány podpisy na kandidátní listiny na funkci presidenta ČR
Odpověď:
Dobrý den, pane Šíšo,
město nemá se sběrem podpisů nic společného. Vše je organizováno i placeno samotnými kandidáty a jejich týmy. Je to, v rámci petičního práva, záležitost kandidátů a jejich přívrženců.

S pozdravem Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí
 
Příspěvek ze dne: 23.07.17
Otázka:
Dobrý den.
 Chtěla bych se zeptat, zda někdy bylo v jednání nebo se alespoň uvažuje o zavedení vyhlášky o odpoledním klidu v neděli a o státních svátcích? Myslím zejména sekání trávy a hlasité domácí rekonstrukce/ úpravy.
 Bydlíme na sídlišti, kde jsou paneláky rozmístěny tak, že se vše neskutečně rozléhá a myslím, že nebudu jediná, komu již zmíněné sekání trávy v neděli vadí. Je to čas, kdy si spousta lidí chce po obědě odpočinout, protože před sebou mají pracovní týden. Ve spoustě jiných obcích tato vyhláška perfektně funguje.
 Děkuji moc za odpověď a pokud již tato vyhláška existuje tak se omlouvám, nemohla jsem ji najít.
 Krásný den přeje Ševčíková.
Odpověď:
Dobrý den, paní Ševčíková,
vyhlášku o odpoledním klidu nemáme a pokud vím, tak se o ní ani neuvažuje. Je to pouze záležitost ohleduplnosti spoluobčanů.

S pozdravem Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí
 
Příspěvek ze dne: 21.07.17
Otázka:
Přeji dobrý den, můj dotaz směřuje na oddělení dopravy. Jsem držitelem průkazu ZTP a na parkovišti u Hypermarketu Albert ve Svitavách jsem zastavil na stání s vodorovnou značkou pro invalidy. Vedle mne stálo vozidlo na stání stejně označené pro invalidy, ovšem bez patřičného označení v autě. Toho člověka jsem upozornil na minimálně nekolegialitu k řidičům se zdravotními problémy. Ten člověk se mi vysmál, že tam může parkovat, poněvadž místo není označeno svislou dopravní značkou. Nejsem si jist,zda měl pravdu a proto vás prosím o vysvětlení. V případě, že měl pravdu, potom by bylo vhodné svislou dopravní značku  instalovat.
Děkuji
Odpověď:
Dobrý den,
      kontrolou bylo zjištěno, že opravdu na parkovišti u Hypermarketu Albert chybí svislé dopravní značení IP12 - "Vyhrazené parkoviště". V  minulosti zde bylo, ale na místě dopravní značky zbyly pouze montážní patky. V § 12 odst. 1 písm m) vyhl. č.30/2001Sb., kterou se provádí pravidla provozu na pozemních komunikacích je stanoveno, že tato vyhrazená parkovací místa musí být označena jak svislým, tak i vodorovným dopravním značením. Byla pořízena fotodokumentace a Hypermarketu Albert bylo zasláno písemné upozornění na komunikační závadu a byl uložen termín pro doplnění svislého dopravního značení.

S pozdravem

Dirr Radek, odbor dopravy, radek.dirr[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Příspěvek ze dne: 23.06.17
Otázka:
Dobrý den, mám dotaz ohledně vhazování psích exkrementů do kontejnerů na směsný komunální odpad.Zda se může vhazovat, či ne.Ve Svitavách jsou na tento odpad koše, pravdou ale je, že na ulici Kijevská kde se pohybuje velký počet psů s průvodci není koš na psí exkrementy.Je pouze na křižovatce ulic Neumannova a Chelčického.Výkaly neskutečně páchnou, někdy se přilepí na dno kontejnerů a jsou tam hodně dlouho, tak je musíme odlepovat aby se při vyprazdnování kontejneru vysypaly.
             Děkuji za odpověd´´.

                                   Evžena Kuncová
Odpověď:

Dobrý den,

vhození psích exkrementů v sáčku (papírovém či mikrotenovém) do komunálního odpadu je možné. Zatím jsem se nesetkala s obdobným problémem. Prosím, napište mi o jakou část sídliště se jedná. Umístění speciálního koše na psí exkrementy na vhodné místo pak musíme prověřit také s ohledem na podzemní inženýrské sítě. Můžete mě kontaktovat přímo na e-mail: renata.karlikova[zavinac]svitavy[tecka]cz, případně na tel.: 721 364 561.

Děkuji. Renata Karlíková, MěÚ Svitavy, OŽP

 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27