Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 25.09.09
Otázka:
Dobrý den,
protože park Jana Palacha navštěvují ve velké míře rodiče s dětmi, mám dotaz, proč zde stále není nic určeného pro hraní dětí.
Děkuji za stanovisko města.
Odpověď:

Vážený pane Haupte,

vzhledem k charakteru parku se při rekonstrukci s žádným dětským hřištěm nepočítalo a v budoucnu ani nepočítá. Dětem jsou určeny „Vlny“ a mají k dispozici všechny travnaté plochy. Jak si budou rodiče s dětmi na trávnících hrát, záleží jen na jejich fantazii. Pískoviště či plastových skluzavek se zde na doporučení tvůrce rekonstrukce parku architekta Ivara Otruby nedočkáte. Do budoucna se však počítá s centrálním dětským hřištěm na stadionu.

Zuzana Pustinová, úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 25.08.09
Otázka:
Dobrý den paní inženýrko, chtěl jsem vložit dotaz na vaše fórum, ale asi to nějak neumím. Takto zkusím takto snad to vyjde. Jedná se o úpravu části komunikace podél řeky Svitavy mezi restaurací U Rumpála a Červenou knihovnou. Od regulace řeky nám bylo slíbeno, že po výměně plynového potrubí, kanalizace apod. bude provedena konečná = bezprašná úprava povrchů. V loňském roce při dokončovacích pracích před otevřením Fabriky už to bylo na spadnutí, ale opět to nevyšlo. Nicméně poslední příslib jsme dostali na podzim roku 2008, že už jsou projekty i peníze z EU. Tak se ptám. Je polovina srpna a opět se nic neděje. Vím, že kavárna v parku je zajímavější, viditelnější i hezčí, ale asi je taky více na očích a tedy víc „tlačená“. Děkuji za konkrétní odpověď i kdyby byla pro nás uživatele málo potěšitelná. Jan Janíček náměstí Míru 85/10,  Svitavy
Odpověď:

Vážený pane,

naše odpověď je pro Vás potěšitelná. Dne 8. 4. 2009 jsme obdrželi písemnou informaci, že námi předložený projekt "Pěší zóna a park ve Wolkerově aleji" (Pěší zóna je název pro rekonstrukci ploch mezi Červenou knihovnou a restaurací U Rumpála), byl schválen k uzavření Smlouvy o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Po této informaci jsme zahájili další potřebné administrativní kroky pro následnou realizaci investiční akce. Byly aktualizovány a upřesněny technické parametry stavby s přípravou zajištění výběrového řízení na zhotovitele stavebního díla. Po ukončení výběrového řízení koncem července tohoto roku, došlo k podpisu smlouvy o dílo na stavební práce s vybranou stavební společností, kterou stala firma STATING s.r.o. Kostelec nad Orlicí. Po předání aktualizovaného harmonogramu prací se počítá, že stavební práce v prostoru mezi Červenou knihovnou a restaurací U Rumpála, budou zahájeny od 7. 9. 2009. Každý vlastník, dotčený stavbou, bude o zahájení prací písemně informován s poskytnutím údajů a kontaktů na osoby, které zodpovídají za realizaci stavby a stavební dozor.

Věřím v pochopení nutnosti určitého omezení užívání Vašich nemovitostí při stavební činnosti, kde výsledkem bude dlouho očekávaná úprava neutěšeného stavu veřejných prostor, které jsou součástí území centrální zóny města.

 

Pavel Čížek, vedoucí odboru výstavby, pavel.cizek[zavinac]svitavy[tecka]cz

 

Vážený pane Janíčku,

připojuji se k odpovědi se svou omluvou a vysvětlením. Nevím, jaký problém nastal při Vašem připojování na Internetové fórum (to bychom mohli upřesnit po telefonu- 461 550 319 nebo 606 526 788), ale vyřešila jsem to vložením Vaší zprávy přes můj mail. Při té příležitosti jsem zjistila, že jsem ve dvou odpovědích omylem uvedla chybnou mailovou adresu (už jsem ji, díky Vám, opravila). Omlouvám se tedy i případným dalším pisatelům, pokud mi psali na chybně uvedený mail a nedostali odpověď. Na ten totiž chodím jen velmi zřídka a za úplně jiným účelem. (I Váš dotaz jsem objevila úplnou náhodou.) Doufám, že se vše příště povede bez problémů. Zdravím a přeji pěkný den.   Zuzana Pustinová, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 03.06.09
Otázka:
Děkuji za prakticky bleskurychlé zodpovězení mých dotazů. Názor na řečené i zodpovězené nechť si každý další eventuelní  tazatel udělá sám.

Pouze jen na okraj oprava malé nepřesnosti.
Adresa alternativního diskusního fóra s tématikou dění ve městě je :
http://diskutuj.zwittau.cz
Nejsou mým duševním vlastnictvím, patří diskutujícím, já pouze poskytl potřebný prostor.
Stránky www.zwittau.cz mé jsou, neslouží k však k diskuzi, zabývají se minulostí města první poloviny 20. století z pohledu vzpomínek a emocí pamětníků, či laického zpracování historických podkladů. Naopak je na nich striktně absentována identita kohokoliv ( až do této chvíle „propíchnutí“ i má |:-)  ), nakolik na nich o jména, či výměny názorů nejde .

Jaromír Mičánek
Svitavy

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme za upřesnění adresy diskusního fóra.

Zuzana Pustinová, úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 03.08.09
Otázka:
Dobrý den, Chci se zeptat, jezdím často na cyklostezce v lačnově,jestli by nebylo možné nainstalovat nějaké pítko a více laviček? děkuji
Odpověď:
Cyklostezkou je pravděpodobně myšlena nová komunikace podél ulice Zadní, která zatím ještě není převedena městu. Lavičky jsme nainstalovali z vlastních zdrojů, ještě by bylo možné pár kusů realizovat (tak 2-3), ale chtěl bych vědět konkrétní místo. Pítko vidím jako problematické vzhledem k financím. Bylo by nutné vybudovat vodovodní přípojku, instalační šachtu, nainstalovat pítko atd. Na tuto investici rozhodně letos a příští roky nebudou prostředky. Spíš se mi to zdá jako vhodný námět na drobné podnikání (malé občerstvení, zmrzlina apod.).

S pozdravem Horký, TSMS, petr.horky[zavinac]svitavy[tecka]cz 
Příspěvek ze dne: 30.06.09
Otázka:
Zdravím. Prosím vás na koho se mám obrátit o řešení soukromé čističky odpadních vod v obci Radiměř. Předem děkuji
Odpověď:

Dobrý den pane Hvězdo,

v první fázi řešení se prosím obraťte na Městský úřad Svitavy, odbor výstavby (Obecní stavební úřad) a dále na na odbor životního prostředí - jako vodoprávní úřad a speciální stavební úřad. Kontakty jsou uvedeny na webu města (Úřad > Komunikace s úřadem > Kontakty). 

Přeji pěkný den

Zuzana Pustinová , úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27