Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 06.05.10
Otázka:
Dobrý den, dnes čtu na stránkách města, že volební okrsek č.1 bude ve "Fabrice". V měsíčníku "Naše město" je uvedeno Stř. odborné učiliště na Nádražní ulici. A tak nevím jestli tiskový šotek z NDR neudělal nekde chybu?
Děkuji za odpověď.
Odpověď:

Vážený pane Janíčku,
při psaní podkladů pro článek se opravdu stala tato nemilá chyba. Voliči volebního okrsku č. 1 budou upozorněni na správnou volební místnost svého okrsku na obálkách, ve kterých budou roznášeny voličům hlasovací lístky. Na oznámeních o době a místu konání voleb je volební místnost uvedena správně (Fabrika Svitavy).
Voličům se omlouváme.

Bc. Milena Brzoňová, vedoucí odboru vnitřních věcí, milena.brzonova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 06.04.10
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč je neustále uzavřený park za katastrálním úřadem. Tento park dříve býval veřejnosti vždy přístupný a teď ve dnech pracovního volna je brána neustále uzamčená. Park je v soukrommých rukou a nebo to má jiné důvody?
Je to jediný klidný park v centru města kde nejezdí auta a tak je to docela škoda.

Petr Suchánek
Odpověď:

Dobrý den pane Suchánku,
odhadl jste správně, že zmíněný park není v majetku města, proto posílám vyjádření zástupce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Václava Olberta:

Vážení,

ČR - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je příslušný hospodařit s pozemky, které tvoří areál parku s terénními nerovnostmi - valy, zpevněnými plochami, kašnou, lavičkami, odpadkovými koši, osvětlením a oplocením. Park celoročně navštěvují občané města Svitav, ať už to jsou maminky s malými dětmi, mateřské a základní školy, zájmové kroužky či starší občané. Přístup do prostor parku a k přilehlým budovám je dvěma velkými branami, které jsou pro veřejnost otevřeny v pracovní dny od 6:00 hodin do 18:00 hodin a současně i ve volných dnech je možno park využít vstupem pro pěší z ulic Lanškrounská a Vrchlického.

S přáním hezkého dne

                Václav Olbert
ředitel odboru Odloučené  pracoviště Svitavy
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
Územní pracoviště Hradec Králové
Milady Horákové 6
568 02 Svitavy
vaclav.olbert[zavinac]uzsvm[tecka]cz


Doufám, že je vysvětlení dostačující.
S pozdravem
Zuzana Pustinová, úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 13.03.10
Otázka:
Vážený pane inženýre Milane Oblouku,
ve své odpovědi panu Radomíru Koudelkovi na jeho dotaz na výši nákladů na stavbu MC Fabriky uvádíte jako „celkové náklady“ cenu bez DPH. Přiznávám, že se takto uvedeným údajem cítím zmaten. Je tedy údaj 185 mil. Kč konečný ? Město DPH z této stavby neplatilo ? V odpovědi na dotaz téhož pána, který se týká přestavby kavárny v parku, však uvádíte cenu včetně DPH. Můžete mi prosím pomoci se v těchto údajích orientovat ?

Mičánek Jaromír
Odpověď:
Vážený pane Mičánku,
uvedené ceny, které jsem sdělil Ing. Koudelkovi jsou konečné. Protože objekty jsou využívány k ekonomické činnosti, město uplatnilo nárok na vrácení DPH.
S pozdravem
Ing. Milan Oblouk, milan.oblouk[zavinac]svitavy[tecka]cz 
Příspěvek ze dne: 04.03.10
Otázka:

Dobrý den,

píši ještě jeden přízpěvek. Na stránkách města Svitav jsen si přečet, že náklady na přestavbu kavárny v parku byly 30 mil. kč.
V kavárně jsem asi 2x byl a  původní objekt znám. Jelikož jsem stavební inženýr s mnohaletou praxí v provádění staveb včetně kalkulací, přípravy staveb, dozorování staveb tak mě tato cena dosti překvapila. Původně se mluvilo o 23 milionech, i to se mi zdálo hodně. Ta konečná cena je dosti šílená , na Svitavy, kde je o práci tradičně nouze. Ještě o 7 mil. víc. Nestaví se ve Svitavách opravdu draze ? Můj dotaz zní :

Co přestavbu kavárny tak vytáhlo cenu nahoru ?
Je vždy město ochotno, připraveno podpořit jakýkoliv vysoký rozpočet, cenu v nabídkovém řízení je - li jasné z kalkulací běžných cen , adekvátních( směrných cen , tržních cen )že cena je neúměrně vysoká a je jasné, že došlo mezi firmami k tzv dohodám? Nebo je město připraveno výběrové řízení zrušit, vypsat nové a oslovit firmy jiné a slušnější ? Beru tak, že ve Svitavách je vysoká nezaměstnanost, velká poptávka po práci a tím mě velice překvapuje, že jsou takto nasazovány a schvalovány jednohlasně ceny. Nicméně je to můj zatím pouze odhad. Třeba se mýlím.

Má město odborné techniky, kteří tzv. hlídají aby  mezi firmami nedocházelo k tzv dohodám ?
Kolik byla cena z vítězného rozpočtu ? Kolik byly vícepráce a méněpráce ?

Je možné nahlédnout do podkladů výběrového řízení ?
Je možné nahlédnout do soupisů provedených prací a dodávek ?  

Děkuji Vám,     Ing.Radomír Koudelka

Odpověď:

Vážený pane inženýre,
výběrovým řízením podle zákona o veřejných zakázkách byla vysoutěžená cena za stavební práce nižší než byl rozpočet projektové dokumentace. V původním investičním záměru se nepočítalo s pořízením arboreta, úpravou bran, provedením opravy příjezdové komunikace k objektu úřadu, přístavbou skladu  pro zahradní nábytek, skládkou komunálního a tříděného odpadu, elektronickým zabezpečovacím systémem objektu, stojany pro kola a pod. K celkové ceně projektu patří i vybavení objektu interiérovým nábytkem, informační audiovizuální technologií a vybavení gastro pro restaurační zařízení. Vysoutěžená cena stavebních prací byla 19.973.580 Kč včetně DPH. Pokud budete mít zájem nahlédnout do podkladů výběrového řízení a do soupisu provedených prací a dodávek, rád Vám to umožním.

Ing. Milan Oblouk, milan.oblouk[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 04.03.10
Otázka:

Dobrý den,

v našem městě bylo postaveno multifunkční centrum fabrika. Celkové náklady s konečnou platností nebyly doposud zveřejněny. Můj dotaz zní :
Za jaké celkové náklady byl objekt postaven?
Byla tato konečná cena cenou z vítězného nabídkového řízení ?
Byla cena vítězná u výběrového řízení vyhodnocena jako cena přiměřená, adekvátní, nebo nepřirozeně vysoká ? Kdo konkrétně vyhodnocoval , posuzoval a schvaloval tuto cenu vítěznou ?
Kolik byla cena vítězná a kolik bylo provedeno víceprací a méněprací v průběhu výstavby?

děkuji Vám za info.          Ing.Radomír Koudelka


Odpověď:

Vážený pane inženýre,

celkové náklady na pořízení a rekonstrukci objektu Fabriky byly zveřejněny v tisku, rozhlase a jsou dostupné i v propagačních materiálech. Jedná se o částku 185 mil. bez DPH. Cena výběrového řízení na provedení stavby byla nižší než předpokládal rozpočet projektové dokumentace. Výběr zhotovitele byl proveden podle zákona o veřejných zakázkách, kde je stanoveno přesně, jak musí být postupováno a hodnoceno. Na stavbě byly vícepráce a méněpráce. O každých změnách byly vedeny změnové listy a v těchto změnových listech je podrobné zdůvodnění. Pane inženýre, pokud budete mít zájem do změnových listů nahlédnout, nevidím v tom problém.

Ing. Milan Oblouk, milan.oblouk[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27