Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 02.01.12
Otázka:
Dobrý den ,
dcera navštěvuje jídelnu na ulici T.G.Masaryka 27, Svitavy
Cena oběda zde vychází 35Kč/ denně, protože v této školní jídelně došlo ke zdražení obědů pro žáky a studenty.
Myslela jsem , že je legislativně určené , že budou obědy dětem dotované.
V jiné školní jídelně oběd stojí 26Kč ( gymnázium Sy) , ale tuto cenu dcera nedostane , protože je brána jako cizí strávník.

Jak k tomuto zvýšení ceny došlo a je nějaké řešení pro rodiče tzn. co udělat , aby cena ve školních jídelnách ve Svitavách byla stejná?

Pro rodinu, které se stravují v této jídelně dvě a více dětí je to už celkem citelné zdražení.

S pozdravem , Šárka Müllerová
Odpověď:

Vážená paní Müllerová,

cena oběda se skládá z nákladů na spotřebované suroviny, osobní náklady a věcné náklady. Osobní náklady a věcné náklady jsou hrazeny ze státního rozpočtu a z rozpočtu zřizovatele. Strávník si plně hradí náklady na spotřebované suroviny, které jsou dané vyhláškou o školním stravování č. 107/2005 Sb., v platném znění. Od 1.1. 2012 došlo ke změně vyhlášky a zvýšení limitů na nákup potravin (např. finanční limit na oběd pro strávníka od 15 let je 20 Kč až 37 Kč). Stanovení nákladů je v kompetenci každé jídelny v rámci stanoveného rozpětí.

S pozdravem

Ing. Marie Vítová,odbor školství a kultury, tel.: 461 550 203, e-mail: vitova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 08.09.11
Otázka:
Přeji všem dobrý den,
Mnohokrát se mi stalo, že při chůzi podchodem u Červené knihovny jsem jen svojí duchapřítomností zamezil střetu s cyklistou. Opravdu tam cyklisté po sjezdech z obou stran jezdí, aniž by sesedli ze sedla a kolo vedli. Myslím, že by bylo vhodné, aby se tento nepříjemný stav nějakým způsobem řešil. Chápu, že nelze věc naprosto uspokojivě řešit, ale přece jen by tomu mohla pomoci alespoň dopravní značka.
Odpověď:
Dobrý den.
Jízda na kole po chodníku je zakázána zákonem (361/2000 Sb., o silničním provozu § 53). Nekázeň jednotlivců  nemůžeme řešit dopravními značkami. Na problém bude upozorněna policie. Věřím, že několik upozornění z její strany (nebo několik pokut) vyřeší situaci lépe a rychleji, než jakákoliv dopravní značka.
S pozdravem
Ing.Miroslav DOSEDĚL, vedoucí odboru dopravy, miroslav.dosedel[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Příspěvek ze dne: 02.09.11
Otázka:
Všem svitavákům dobrý den,
mnohokrát v minulosti jsem kritisoval webové stránky města, protože byly opravdu otřesné. Odborníci však na to mají poněkud diplomatičtější obrat - byly uživatelsky nepříjemné.
Proto jsem byl dnes docela příjemně překvapen novým designem stránek. Stránky jsou přehlednější a skutečně příjemnější. Zatím nehodnotím jejich obsah. Proto si přeji, aby i jejich obsah byl přitažlivý, věcný a vždy aktuální.

S pozdavem         Šíša Jaroslav Svitavy Hraniční 275/15
Odpověď:

Dobrý den pane Šíšo,

děkujeme za pochvalu. Doufám, že Vám toto přesvědčení vydrží :-). Vždyť s tímto záměrem byly stránky tvořeny - aby byly moderní, přehledné, jednoduché a uživatelsky příjemné. 

S pozdravem Ing.Zuzana Pustinová, úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

PS. Omlouvám se, že odpověď moc "aktuální" není. Měla jsem dovolenou a před ní i po ní velký nápor, tak jsem hned Váš dotaz nezaregistrovala.

 
Příspěvek ze dne: 08.06.11
Otázka:
Dobrý den,bydlíme na ulici Hrnčířská a zhruba před 3 měsíci se nám před domem propadla místní komunikace.Nahlásili jsme to,místo bylo zajištěno proti zranění.Asi měsíc poté přijel bagr,který tam udělal díru ještě větší a poté se již 2 měsíce nic neděje!!!V silnici je díra,která je sice oplocena,ale již 3 měsíce se tam nedá k domu najet autem a "vůně" linoucí se z otevřené kanalizace je také "příjemná",někdy se nedá ani větrat a pobyt na zahradě je také nemožný.Proto bych se ráda zeptala,kdy bude naše ulice opravena.Děkuji Prosecká
Odpověď:
Vážená paní Prosecká,
v ulici Hrnčířská došlo k propadu zeminy v důsledku havárie na kanalizaci. Provozovatel kanalizace a vodovodu Vodárenská Svitavy s.r.o. zjistila, že kanalizace je ve velmi špatném stavu a okamžité nápravě brání velmi nahuštěné sítě v uličce. Současně bylo zjištěno, že opravě kanalizace musí předcházet přemístění a výměna vodovodní sítě, která je umístěna nad kanalizací a v nevyhovující kvalitě(azbest). Z uvedených důvodů muselo být zadáno projektové řešení stávajícího stavu a provedeno zadávací řízení na dodavatele vodovodu podle zákona o veřejných zakázkách. V současné době je dodavatel vybrán a podle informací ze Skupinového vodovodu Svitavy budou práce zahájeny do 15.června. Na opravenou kanalizaci a vodovod  budou současně napojeny nové budovy, které vznikají v zadním traktu ul.Tyrše a Fügnera.
Přeji hezký den. Jiří Zámečník, VODA A SPORT, s.r.o. Svitavy, zamecnik[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Příspěvek ze dne: 01.03.11
Otázka:
Dobrý den,
hledám informace pro mou bakalářskou práci o nezaměstnanosti na Svitavsku. Je někde prosím možné nalézt SWOT analýzu týkající se celého okresu, případně jednotlivě všech mikroregionů v okrese?
Předem velice děkuji za odpověď, s pozdravem Monika O.
Odpověď:

Dobrý den, slečno Odstrčilová,

požadované informace nemá k dispozici městský úřad, ale úřad práce. Pokud se Vám nepodaří informace nalézt přímo na jeho internetových stránkách, obraťte se na Úřad práce ve Svitavách (http://portal.mpsv.cz/sz/local/sy_info/sz - stránka se všemi kontakty).

S pozdravem Zuzana Pustinová, úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27