Čtvrté kolo aukce energií

21Dub2015

V roce 2013 se v ČR uskutečnila první elektronická aukce na snížení cen elektřiny a zemního plynu pro domácnosti. Od té doby jsme e-aukce ve spolupráci s městy a obcemi nabídli v 650 městech a obcích ČR.

Elektronická aukce funguje jako dražba, ve které však dodavatelé přes internet své nabídky snižují směrem dolů a snaží se tak získat skupinu klientů. Výhodou je průhlednost celého průběhu nákupu a fakt, že dodavatelé o svého klienta férově soutěží. Výhodných cen dosahujeme díky sdružení poptávky za více domácností či firem, oslovení všech dodavatelů na trhu a využití e-aukce pro porovnání cen v daném čase na trhu. Klient má zajištěn 100% administrativně právní servis. Pokud klientovi v e-aukci nevysoutěžíme lepší cenu, nic se pro něj nemění. Smlouvu s vítězným dodavatelem uzavírá jen v případě, že v e-aukci dosáhne úspory v komoditách elektřina, zemní plyn a telekomunikace. Služba je pro klienta zdarma.

V e-aukcích lze soutěžit pouze tzv. neregulovanou část energií, které tvoří u elektřiny cca 45% a u zemního plynu cca 80 % nákladů z celkového vyúčtování. Zbylá část jsou státem stanovené poplatky.

Město Svitavy pořádá pro občany již 4. kolo e-aukce se společností eCENTRE, která připravila pro občany města Svitavy a okolí novinku: Expres aukci - na základě vašich podkladů pro vstup do e-aukce (smlouva a roční vyúčtování) stanovíme na místě úsporu z cen vzešlých z minulé e-aukce a umožníme vám na místě uzavřít ihned smlouvu s novým dodavatelem elektřiny a plynu s garancí těchto velmi výhodných podmínek.

Sběr podkladů k e-aukci:

Fabrika Svitavy

v úterý 12. a 19. května

ve středu 13. a 20. května

vždy od 14 do 17 hodin.

 

Kontakt:

Ing. Ladislav Přichystal, partner eCENTRE, a.s., tel.: 778 205 550, mail: ladislav.prichystal[zavinac]partnerecentre[tecka]cz

Lenka Trejbalová, partner eCENTRE, a.s., tel.: 739 268 643, mail: lenka.trejbalova[zavinac]partnerecentre[tecka]cz .

 

Ladislav Přichystal

 

Zuzana Pustinová