Městský útulek pro opuštěné psy

Městský útulek sídlí ve Vendolí č.p. 42 u pana Josefa Zeleného 4 km od Svitav směr Polička. Útulek slouží pouze pro opuštěné psy nalezené v katastru města Svitavy, nikoliv jako hotel či pro odložení vašich mazlíčků!
Obyvatelé Svitav, kteří si osvojí psa nalezeného v katastrálním území města Svitavy a který byl umístěn v městském útulku, jsou osvobozeni od poplatku ze psů.

Kontakt:

461 550 242, 721 364 561 – Renata Karlíková, MěÚ Svitavy, odbor životního prostředí
604 830 851, 732 408 030 – Josef Zelený, Vendolí 42

Nalezenci:

Nalezená zvířata - odkaz na Facebook městské policie
Vyhlášení nálezu psů - odkaz na Facebook psího útulku Zelené Vendolí


2 letá fenka středně velkého křížence hledá nového pána
V případě zájmu kontaktujte OŽP, p. Karlíkovou 721-364561, 461-550242

Nabídka psů:

Zelené Vendolí - nabídka psů

Vy, kteří si chcete pořídit pejska?

Jistě jste si vše dobře promysleli a víte, že to není nijak jednoduchá věc, dát takovému chlupáčkovi vše, co ke svému spokojenému životu potřebuje. Nejen Vy musíte být šťastní, že máte pejska, ale i on musí být rád, že má Vás. Teď už zbývá jen si vybrat - třeba některého z nabídky, popřípadě přijet osobně do svitavského městského útulku ve Vendolí a shlédnout veškeré osazenstvo.
 

Vzít malé štěňátko, nebo dospělého a o to víc vděčnějšího bafíka?

Štěňátko: má asi stonásobně větší naději, že se do něj zamiluje budoucí páníček, než starší pes. Čekají Vás měsíce trpělivé péče a výchovy, hromady zničených věcí a větší náklady za veterinární péči. Pak ale máte psa, jakého jste si vytvořili.
Dospělý: věřili byste tomu, že když jdou zaměstnanci útulku krmit psy, tak se na ně vrhají psi ne proto, že dostanou najíst - někdy i světově uznávané značky krmení, ale proto, že se chtějí pomazlit a cítit na svém kožíšku alespoň chvíli teplo laskavé lidské ruky a slyšet pár milých slov?
  • Dospělí pejskové Vám budou do své smrti vděční tak, jak si to žádný člověk neumí představit, pokud si právě takového věrného dospělého psíka nevezme k sobě domů.
  • Tito pejskové jsou někdy až tak věrní, že se o své jisté bojí natolik, že odmítají v novém domově i vyjít ven na procházku. To však nebývá často a je otázkou pár dní, kdy pochopí, že je to neškodný výlet, který končí doma v teple u plné misky krmení, laskavého slova a příjemného pohlazení.
  • Odrostlí jedinci se budou také všemožně snažit vyhovět a zavděčit se Vám.
  • Už nikdy nechtějí poznat samotu, nedostatek jídla, zimu a nepohodlí…
A co psí „důchodci“? I pro ně má smysl nalezení pána a vlastního domova! Také starý pes ocení, když má okolo sebe lásku a porozumění…

Při výběru Vám správce útulku pan Zelený rád poradí, který psí jedinec by se k Vám hodil, do jakých podmínek je vhodný a jakou má povahu.
Než si přijedete pro pejska, je dobré se předem telefonicky domluvit.

pevná linka: 461 545 526
mobil: 604 830 851, 732 408 030

Co s sebou, když se chystáte do městského útulku za účelem možného pořízení pejska?

  • občanský průkaz
  • obojek + vodítko