Úvod

Vážení snoubenci,

chystáte-li se uzavřít manželství, zcela jistě uvítáte informace, které Vám mohou být užitečné při plánování tak významného kroku ve Vašem životě. Cílem našich stránek není organizace svatebního dne od A do Z, spíše se chceme zaměřit na sňatečný obřad jako takový a sdělit Vám, co vše může Městský úřad Svitavy snoubencům nabídnout.

 Bude nám potěšením, pokud se rozhodnete říci své ANO právě ve Svitavách.

Jedno z nejdůležitějších rozhodnutí už máte za sebou: chcete se vzít. Čím ale začít? Nejdříve si udělejte představu, jaká by Vaše svatba měla být.

  • Rozhodli jste se pro občanský nebo církevní sňatek?
  • Kde ho chcete uskutečnit? Vybrali jste si pro obřad obec, kde žijete, kde žijí Vaši rodiče nebo kde jste se seznámili? Chcete mít obřad na úřadě, na neobvyklém místě nebo třeba v přírodě?
  • Kdy se chcete vzít? Přejete si mít svatbu pod širým nebem a upřednostníte jarní a letní měsíce? Nebo svatební obřad spojíte s výročím Vašeho seznámení nebo jiného jubilea? Mějte prosím na paměti, že letní měsíce bývají frekventované a termín je třeba rezervovat s dostatečným časovým předstihem.
  • Jak by měl sňatečný obřad vypadat? Někdo pojme obřad jako velkolepou oslavu s mnoha hosty, jiný dá přednost komorní svatbě pouze v přítomnosti svědků. V současné době mívají snoubenci představu romantického obřadu pod širým nebem uprostřed zeleně. Lze k tomu využít jak park Jana Palacha, tak jiné přírodní lokality nebo Vaši zahradu. Svatba pod modrou oblohou bývá krásným zážitkem, ale má to svá úskalí - termín obřadu lze objednat, počasí ne.

 

Zcela jistě začněte termínem
Závaznou rezervaci je možno zajistit na matrice osobně, telefonicky, e-mailem (viz. Kontakty). nebo prostřednictvím objednávkového systému na webu města Svitavy. Přibližně měsíc před plánovaným obřadem je třeba, aby oba snoubenci přišli osobně na matriční úřad a přinesli s sebou potřebné doklady (viz. Doklady potřebné k uzavření manželství). S úřednicí matriky sepíší dotazník a dohodnou podrobnosti týkající se obřadu.

Přejeme Vám, aby ta Vaše svatba byla pro Vás tou nejkrásnější!

 

 

 

Zpracovala: Marcela Górecká, Zuzana Pustinová