Internetové fórum

Pan/paní Ludvová Karolína registrovaný/á pod e-mailem: karolina.ludvova[zavinac]seznam[tecka]cz. Příspěvek ze dne: 26.08.17
Otázka:
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda nemáte ve Svitavách jakoukoliv zprávu, fotodokumentaci či kreby/návrhy z přestavby původně gotického, nyní barokního kostela sv.Kateřiny v Hradci nad Svitavou (dřív Greifendorf). Údajně kostel na tomto místě stál dřív jak vesnice, neboť první zprávy z vesnice jsou z roku 1270 a kostel poté vyhořel a poslední přestavba byla roku 1710.
Studuji fakultu restaurování v Litomyšli a chtěla bych vypracovat restaurátosrkou zprávu, ale než navštívím litomyšlský archiv, chtěla bych vědět jestli přece jen není něco uloženo ve Svitavách, vše co se týče kostela - architektury, použitých stavebních materiálů, změn v průběhu času.

Předem Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den,
Karolína Ludvová
Odpověď:
Dobrý den,
na svitavském městském úřadu žádné takové materiály nemáme. Budete se muset obrátit na obecní úřad v Hradci nad Svitavou, možná na pana faráře, který tam praktikuje, a nebo na městského historika Svitav Radoslava Fikejze (tel.: 461 532 704, 777 137 875, e-mail: fikejz[zavinac]muzeum.svitavy[tecka]cz).

S pozdravem
                          Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí
 
Pan/paní Čupr Karel registrovaný/á pod e-mailem: K.cupr[zavinac]seznam[tecka]cz. Příspěvek ze dne: 21.08.17
Otázka:
Dobrý den, včera jsem šel prožít Svitavy do parku patriotů. Byl jsem vedle z toho jak to tam vypadalo. Považoval jsem toto místo jako kam bych vzal návštěvu, na jaře to tam tak vypadalo. Kontrastuje to s perfektně udržovaným Stadionem. Zajímalo by mě, která firma dělala 2. etapu, kdo to kontroloval a cenu za dílo. Dále kdo byl odpovědný za údržbu po díle. Myslím, že i technologicky vše není v poř. (viz zakúrovaný prostor. Díky za brzkou odpověď.
Odpověď:
Dobré odpoledne, Karle,

park Patriotů nebude nikdy udržován na úrovni Svitavského stadionu, všechny travnaté plochy budou sečeny pouze 2x ročně. Zmiňovanou plochu osázela firma Ing. Břeňová, práci jsem přebíral já, byla odvedena v dobré kvalitě. Pro první vegetační rok bylo nutné nechat uzrát a vysemenit všechny druhy trávy a bylinek, které byly v osevní směsi obsaženy. Vysemenění již proběhlo a během týdne bude travní porost pokosen. V příštím roce bude nádrž i kopec v parku kosen 2x ročně ve stejném režimu, jako ostatní travnaté plochy parku Patriotů, údržbu bude zajišťovat Sportes Svitavy s.r.o.

Cena všech služeb firmy Ing. Břeňová byla 437 tis. Kč včetně DPH, větší část z ní však byla vynaložena na osázení keři pod vedením vysokého napětí, na výsadbu odrostků a na oplocenku nad Vodárenským lesem.

S pozdravem
Ing. Břetislav Vévoda, vedoucí projektu, bretislav.vevoda[zavinac]svitavy.cz[tecka]br>

 
Pan/paní Šíša Jaroslav registrovaný/á pod e-mailem: jaroslav.sisa[zavinac]atlas[tecka]cz. Příspěvek ze dne: 21.08.17
Otázka:
Dobrý den, zajímalo by mne, jak jsou organisovány podpisy na kandidátní listiny na funkci presidenta ČR
Odpověď:
Dobrý den, pane Šíšo,
město nemá se sběrem podpisů nic společného. Vše je organizováno i placeno samotnými kandidáty a jejich týmy. Je to, v rámci petičního práva, záležitost kandidátů a jejich přívrženců.

S pozdravem Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí
 
Pan/paní Ševčíková Kristýna registrovaný/á pod e-mailem: kristyn.sevcik[zavinac]seznam[tecka]cz. Příspěvek ze dne: 23.07.17
Otázka:
Dobrý den.
 Chtěla bych se zeptat, zda někdy bylo v jednání nebo se alespoň uvažuje o zavedení vyhlášky o odpoledním klidu v neděli a o státních svátcích? Myslím zejména sekání trávy a hlasité domácí rekonstrukce/ úpravy.
 Bydlíme na sídlišti, kde jsou paneláky rozmístěny tak, že se vše neskutečně rozléhá a myslím, že nebudu jediná, komu již zmíněné sekání trávy v neděli vadí. Je to čas, kdy si spousta lidí chce po obědě odpočinout, protože před sebou mají pracovní týden. Ve spoustě jiných obcích tato vyhláška perfektně funguje.
 Děkuji moc za odpověď a pokud již tato vyhláška existuje tak se omlouvám, nemohla jsem ji najít.
 Krásný den přeje Ševčíková.
Odpověď:
Dobrý den, paní Ševčíková,
vyhlášku o odpoledním klidu nemáme a pokud vím, tak se o ní ani neuvažuje. Je to pouze záležitost ohleduplnosti spoluobčanů.

S pozdravem Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí
 
Pan/paní Šíša Jaroslav registrovaný/á pod e-mailem: jaroslav.sisa[zavinac]atlas[tecka]cz. Příspěvek ze dne: 21.07.17
Otázka:
Přeji dobrý den, můj dotaz směřuje na oddělení dopravy. Jsem držitelem průkazu ZTP a na parkovišti u Hypermarketu Albert ve Svitavách jsem zastavil na stání s vodorovnou značkou pro invalidy. Vedle mne stálo vozidlo na stání stejně označené pro invalidy, ovšem bez patřičného označení v autě. Toho člověka jsem upozornil na minimálně nekolegialitu k řidičům se zdravotními problémy. Ten člověk se mi vysmál, že tam může parkovat, poněvadž místo není označeno svislou dopravní značkou. Nejsem si jist,zda měl pravdu a proto vás prosím o vysvětlení. V případě, že měl pravdu, potom by bylo vhodné svislou dopravní značku  instalovat.
Děkuji
Odpověď:
Dobrý den,
      kontrolou bylo zjištěno, že opravdu na parkovišti u Hypermarketu Albert chybí svislé dopravní značení IP12 - "Vyhrazené parkoviště". V  minulosti zde bylo, ale na místě dopravní značky zbyly pouze montážní patky. V § 12 odst. 1 písm m) vyhl. č.30/2001Sb., kterou se provádí pravidla provozu na pozemních komunikacích je stanoveno, že tato vyhrazená parkovací místa musí být označena jak svislým, tak i vodorovným dopravním značením. Byla pořízena fotodokumentace a Hypermarketu Albert bylo zasláno písemné upozornění na komunikační závadu a byl uložen termín pro doplnění svislého dopravního značení.

S pozdravem

Dirr Radek, odbor dopravy, radek.dirr[zavinac]svitavy.cz[tecka]br> 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24